İzmir'de Rota: Mavi Vatan Savunması

Türkiye Gençlik Birliği İzmir İl Örgütü, TGB Genel Sekreteri Okan Özkan'ın katılımıyla Mavi Vatan buluşmasını gerçekleştirdi.

Türkiye Gençlik Birliği İzmir İl Örgütü, TGB Genel Sekreteri Okan Özkan'ın katılımıyla Mavi Vatan buluşmasını gerçekleştirdi. Buluşmada TGB'nin başlattığı Mavi Vatan Gönüllüsü Kampanyası planlandı.

"Türkiye Mavi Vatan'da taarruzda"

Toplantıda siyasi gündemi değerlendiren TGB Genel Sekreteri Okan Özkan, "ABD'nin çıkış yolu dağıldı. ABD artık kazanamıyor. Emperyalizm yani ABD ve NATO kaybediyor. Artık karalarda emperyalizm yenildi. Harekatlarımızla, zaferlerden çıktık. Şimdi ise emperyalizm savaşı Mavi Vatan'a çekiyor. KKTC ve Azerbaycan cephesi neden açıldı?  Dikkat dağıtmak için. Ermenistan"a buyurdular saldır diye ama artık nafile Azerbaycan oradan zaferler kazanarak çıkacak ve ABD'nin çıkış yolları tamamen kapanmıştır. Artık Türkiye etrafı emperyalizm tarafından kuşatılan bir ülke değil. Biz devletçe, milletçe PKK ve FETÖ'ye karşı Mavi Vatan'da taarruzdayız. 152 ada ve kayacık işgal altında, bu yerler bizimdir, Türkiye'nindir" dedi.

Özkan, "Akıllara gelmesi gereken ilk soru şudur: İç cephede düşmanlık nerede yaratılıyor? Türkiye Cumhuriyeti, Suriye bataklığına çekilmeye çalışılıyor ve emperyalist ülkeler Türkiye Cumhuriyeti'ni bölmek için ekonomiyi bir araç olarak kullanıyorlar. Türkiye'nin iç cephede bölünmesi ekonomi üzerinden oluyor. Ekonomi ABD'ye yenilmenin ürünüdür. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun ekonomiden bahsetmesi de bunun tesadüf olmadığını anlamamıza yetiyor. Türkiye ABD'den para alarak ekonomisini bir yere kadar sürdürdü. ABD artık ekonomik olarak Türkiye'yi desteklemeyi bıraktı çünkü Türkiye, Rusya, İran ve Çin ile yaklaştı, ekonomi bozuldu. ABD'ye yüzümüzü dönerek para kazanalım diyenler emperyalizmin kucağına koşuyor. Böyle bir durumda Atatürk'ün önceliği ülkesini kurtarmak olmuştur" diyerek önceliğin vatan savunması olduğunu belirtti.

"Atatürkçülük sözde bir mesele değil eylemde bir meseledir"

TGB'nin esas görevlerini vurgulayan TGB İzmir İl Başkanı Mustafa Gökmen, "Kaftancıoğlu'nun Atatürkçü olmadığının kanıtı Ermeni soykırımını savunmasıdır. Kaftancıoğlu her mecrada bu çalışmaları yürüten siyasi bir figürdür. Atatürk kelimesini söyleyip söylememesi mesele değildir. DHKP-C ve Ermeni soykırımını savunmasıdır. Atatürkçülük sözde bir tartışma değildir. Kitap heykel değildir, Atatürkçülük hayatın içindedir. Esasında Atatürkçülük sözde bir mesele değil eylemde bir meseledir. Ermeni soykırımı meselesinde Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz'de nerede durduğundur. Emperyalizme alınan tavırla Atatürkçülük oluşur. İstedikleri kadar Atatürk portresi oluştursunlar, bugün onların Atatürkçü olduğunu, Mavi Vatan'da ne kadar dik durdukları kararlı durdukları belirler ve Atatürkçülüğün özü budur. Bizlerin de bu şekilde durması lazım. Atatürkçülük tavrı TGB'nin tavrı açısından çok belirleyicidir. Çevremiz bu Atatürk portreciliğinden çok etkileniyor ve çevremizde bunun bir çok örneğini görüyoruz. Biz en nihayetinde Atatürkçü bir teşkilatız ve toplumu, Atatürk'ün değerleri ile ele almamız gerektiğini gösterir. TGB'nin buradaki esas görevi de Atatürk'ü, Türk milletine  olduğu gibi tanıtmaktır" dedi.

"Azerbaycan'ın başarısının arkasında bugünkü Türkiye vardır"

Azerbaycanlı TGB üyesi Ali Fattah-Pur Azerbaycan'da yaşanan son gelişmeleri aktararak, "30 yılı aşkındır işgal altındayız, ne mutlu bize ki işgal altındaki yerlerimizi özgürleştiriyoruz. Bugünkü Türkiye ile 25 yıl önceki Türkiye bir değildir. Biz çok güçlendik ve Azerbaycan'ın başarısının arkasında bugünkü Türkiye vardır. Hiç bir gazeteci Gence'de olanları sormuyor, hiç bir gazeteci soru sormadığı için de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev; 'sorun anlatalım' diye bir yanıt veriyor ama Türkiye bu konudaki eksikleri kapattı. Türkiye ile kardeş ülke olmanın yanında çok değerli bir müttefikiz. Azerbaycan'daki herkes Türkiye'nin oradaki varlığından çok mutlu. Ben Genceliyim ve orada yaşanan katliamı dünyaya Türk medyası duyurdu. TGB'li arkadaşlarıma da teşekkürlerimi iletiyorum bu süreçte bana destek olup, yanımda bulunuyorlar" dedi.

"Türkiye'yi ve Türk halkını Mavi Vatan savunmasında birleştireceğiz"

TGB İzmir'in gerçekleştirdiği Mavi Vatan Buluşması devamında, birimler, geçmiş dönem ve gelecek dönem ile ilgili çalışmalarını ve planlamalarını aktardı. Mavi Vatan Gönüllüleri çalışmasının aktarıldığı toplantıda TGB İzmir önüne koyduğu hedeflerle Türkiye'yi ve Türk halkını Mavi Vatan Savunması'nda birleştirmenin ve yeri göğü maviye boyamanın iradesini koydular.