Mavi Vatan Gönüllülerinin Görevleri Nelerdir?

Mavi Vatan Gönüllüsünün esas amacı Mavi Vatan bilincini bütün yurda taşımaktır.

100 yıl önce vatanımızı işgal etmek isteyen emperyalist devletler bugün yine birleşerek Mavi Vatan’ımızı işgale yeltenmektedir. ABD, Fransa, İsrail, Yunanistan ve GKRY Akdeniz’de, Balkanlar’da ortak tatbikatlar yapmakta, namlularını vatanımıza çevirerek egemenlik haklarımıza saldırıda bulunmakta ve bizleri kıyılarımıza hapsetmek istemektedirler. Bundan dolayı Mavi Vatanımızdaki tehditleri bertaraf etmek bugünün öncelikli görevidir.

Mavi Vatanı 7’den 70’e milletimizin tamamına kavratmak ve Mehmetçiğimizin arkasında birleştirmek bağımsız bir Türkiye için hayati bir öneme sahiptir. Gözümüz ve kulağımız Mehmetçiğimizin mücadeleyi sürdürdüğü Suriye’nin kuzeyinde, Doğu Akdeniz’de getireceği başarılardadır.

Mavi Vatan’da üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirerek, bilinçlerde yer edinmesini sağlamak, gençliğe kavratmak, toplumun en geniş çevrelerine tanıtmak ve geleceğimize yön verebilmek için Mavi Vatan Gönüllüleri olarak harekete geçiyoruz.

Kurtuluş Savaşı’nda milletimizi harekete geçiren Kuvay-ı Milliye ruhuyla okullarda, iş yerlerinde, kafelerde ve mahallemizde Mavi Vatan’ın önemini ve görevlerimizi anlatacağız. Emperyalist saldırılarla hem içeride hem dışarıda mücadele edeceğiz.

Milletimizin ufku, Mavi Vatan kadar engindir. Mavi Vatan, bugünümüz ve geleceğimizdir. Mavi Vatan Gönüllüleri olarak ülkemizin bağımsızlık savaşında, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde görevimizin başına geçiyoruz.

MAVİ VATAN GÖNÜLLÜSÜNÜN GÖREVLERİ

Mavi Vatan Gönüllüsünün esas amacı Mavi Vatan bilincini bütün yurda taşımaktır.

1) Mavi Vatan Gönüllüsü, Mavi Vatan’ın önemini anlatarak çevresinde yeni Mavi Vatan gönüllüleri bulur, gönüllü yapar. 2) Mavi Vatan Gönüllüsü, Mavi Vatan’da yaşanan güncel gelişmeleri takip eder, ulaştığı yeni bilgileri paylaşır. 3) Mavi Vatan Gönüllüsü, çalıştığı iş yerine, vakit geçirdiği kafeye, okuduğu okula, oturduğu mahalleye ve bulunduğu bütün alanlara Mavi Vatan afişini asar. Bulunduğu her yerde tavrını gösterir. 4) Mavi Vatan Gönüllüsü, saha çalışmalarına katılarak Mavi Vatan’ın duyurulmasına katkıda bulunur. 5) Mavi Vatan Gönüllüsü, toplantılara, açıklamalara düzenli olarak katılır, bunları örgütler. 6) Mavi Vatan Gönüllüsü, Mavi Vatan’a dair çıkartılan kitapçık, bildiri, dergi vb. materyalleri çevresine dağıtır ve Mavi Vatan bilincini yayar. 7) Mavi Vatan Gönüllüsü, oluşturulan Mavi Vatan whatsapp gruplarına girer. Diğer Mavi Vatan gönüllüleri ile eş güdümlü halde çalışır. 8) Mavi Vatan Gönüllüsü, sosyal medya hesaplarını takip eder, paylaşımları düzenli yapar. 9) Mavi Vatan Gönüllüsü, kişisel sosyal medya sayfalarındaki profil fotoğraflarında Mavi Vatan çerçevesi kullanır. 10) Mavi Vatan Gönüllüsü, Mavi Vatan’daki gelişmeler üzerine yazı, çizim, video gibi araçlarla üretim faaliyetinde bulunur.