Rotamız Mavi Vatan! Mavi Vatan bilincini tüm Türkiye'ye yayacağız!

TGB Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu, salgın koşulları dolayısıyla uzaktan bağlantı yöntemiyle toplandı. Türkiye’nin dört bir yanından 500 üniversiteli ve liseli gencin katılımıyla düzenlenen toplantıda TGB’lilerin ortak aklı ve yaratıcı katkılarıyla TGB’nin yakın dönem faaliyetleri belirlendi, yol haritası çıkarıldı.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Mavi Vatan’da Türkiye’ye yönelen tehditlere karşı Türk gençliğini denizlerdeki haklarımızı müdafaa mevziisinde birleştirmek, Mavi Vatan bilincini tüm Türkiye’ye yaymak için bir “Mavi Vatan” Kampanyası başlattığını ilan etti.

KUŞATMA BÜTÜNSEL, MAVİ VATAN KİLİT

Toplantı güncel gelişmelerin değerlendirilmesiyle başladı. Diyarbakır annelerinin yüreğini yakan PKK’nın çıkardığı yangınların HDP’nin kapatılmasıyla son bulacağı ifade edildi. TGB’nin tüm illerden çektiği videolarla Türkiye ve dünya kamuoyuna duyurduğu gibi Azerbaycan’ı savunmanın Türkiye’yi savunmak olduğunu bir kez daha vurgulandı.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Türkiye’nin dört cephede birden kuşatıldığı saptaması vurgulanarak bütün bu cephelerin bütünsel olduğu ve Doğu Akdeniz’in de bu kuşatmanın kilit noktası olduğu değerlendirmesi yapıldı. ABD’nin ve İsrail’in başını çektiği Türkiye düşmanı cepheden Mavi Vatanımıza yönelen tehditlere, Türk milletinin öz gücü ve bölgedeki ittifak potansiyeliyle karşı koyulması gerektiğinin altı çizildi. TÜRKİYE’NİN YEDİ BÖLGESİNDE MAVİ VATAN SEFERBERLİĞİ

TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, Türkiye’nin yedi bölgesine Mavi Vatan bilincini taşımak ve başta Türk gençliği olmak üzere tüm Türk milletini seferber etmek için “Mavi Vatan” Kampanyası başlattıklarını ilan etti.

Mavi Vatan’ın vatanımızın ayrılmaz parçası olduğunu ifade eden Gençer, “Mavi Vatan Türk milletinin emperyalizmle mücadelesinin en ön cephesidir. Mavi Vatan, karasularımızdaki meşru haklarımız, yetkilerimiz ve egemenliğimizdir. Mavi Vatan, Atlantik ittifakına karşı, Türkiye’nin gerçek dostlarıyla kader birliğidir. Mavi Vatan, Asya’nın ve yeni dünyanın kilididir, Atatürk’tür, Türkiye’nin refahıdır, ferahıdır, gençliktir. Mavi Vatan geleceğimizdir. Mavi Vatan’ı gençliğe kavratmak, Türkiye’ye anlatmak birinci vazifedir ve vatan görevidir. Bu inanç ve sorumlulukla ayağa kalkıyoruz, kolları sıvıyoruz” diyerek Mavi Vatan Kampanyasını duyurdu.

Kampanya boyunca TGB’liler Türkiye’nin 7 bölgesinde kapı kapı dolaşarak Türk milletine Mavi Vatan, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ı anlatacak. TGB'li gençler, şehir meydanlarında masalar açarak Mavi Vatan’ı Türk milletine anlatacak. Türkiye’ye Atlantik’ten yönelen tehditlere karşı Mavi Vatan’daki haklarımız, Mavi Vatan’daki başarıların sağlayacağı refah ve Kıbrıs meselesinin stratejik önemi kitapçık haline getirilip vatandaşlara ulaştırılacak.

TGB, Ekim ve Kasım ayları boyunca sürecek kampanya ile Amiral Özden Örnek ve Amiral Soner Polat gibi Mavi Vatan kahramanlarının manevi hatırası ve mirasını da yaşatmış olacak.